Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-12-2020 22:42:33

Ellibeş: “Türkiye 2020’de büyümeye ve gelişmeye devam etti”

AK Parti Kocaeli, yılın son İl Yönetim Kurulu toplantısını İzmit Fuarı içindeki Dr.Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda yaptı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Pandemi’nin damga vurduğu 2020 yılında hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan Türkiye’nin büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini açıkladı.

ELLİBEŞ, 2020’Yİ DEĞERLENDİRDİ
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Türkiye’nin salgın döneminde insana verdiği değerle dünyada öne çıktığını, bir yandan da yurt içinde önemli yatırımlara imza attığını, sınır ötesi operasyonlarla bölgesinde daha önemli bir güç haline geldiğini belirtti. Milli ve yerli savunma sanayiinden, elektrikli yerli otomobile bu yatırımların Türkiye’nin önünü açtığını kaydetti. Ellibeş, 2020’de sadece ülkemizde değil, dünyadaki en önemli gelişmenin ise Ayasofya Camiinin yeniden ibadete açılması olduğunu belirterek şunları söyledi:

2020’YE PANDEMİ DAMGASINI VURDU
“Türkiye dahil bütün dünyada 2020 yılına Kovid-19 salgınının damga vurduğunu görüyoruz.
Bu salgına bütün dünyada 80 milyon insan yakalanırken yaklaşık 2 milyon kişi hayatını kaybetti. Türkiye’de ise 19 bin insanımız bu salgın nedeniyle aramızdan ayrıldı.
Pandemiyle birlikte ülkelerin sağlık sistemleri de ön plana çıktı. Gelişmiş dediğimiz ülkeler bile bu konuda sıkıntılar yaşarken, Türkiye özellikle son 18 yılda şehir hastanesi yatırımları başta olmak üzere sağlık sistemine verdiği önemle adından söz ettirdi. Yerli solunum cihazları, hastaneler, ücretsiz sağlık hizmeti, genç-yaşlı demeden bütün vatandaşlarını önemseyen sağlık anlayışı ile Türkiye örnek bir ülke oldu.
Salgının doğrudan olduğu gibi dolaylı yollardan da hayatımıza olumsuz etkileri vardı.
Özellikle ekonomide dünya çapında yaşanan krizin etkilerine rağmen Türkiye tüm kaynaklarını vatandaşının bu olumsuz durumdan en az zararla çıkması için kullandı, kullanmaya devam ediyor.”

TÜRKİYE HEDEFLERİNDEN VAZGEÇMEDİ
“Dünya 2020 yılını salgın kriziyle uğraşarak geçirdi. Ülkeler Mart ayından bu yana sadece virüsün hem sağlık, hem ekonomik etkilerini silmek için uğraşırken, Türkiye 2023 hedefleri ve 2053, 2071 vizyonundan hiç taviz vermeden, bahane üretmeden bu yıl da her alanda büyümeye ve gelişmeye devam etti.
Bu yılın hemen başlarında Bahar Kalkanı harekâtı ve Pençe-Kaplan operasyonuyla sınır dışında teröristlere karşı önemli başarılar elde edildi. Türkiye’nin başında 40 yıldır bela olan PKK denilen hain terör örgütü bugün artık topraklarımızdan tamamen sökülüp atılma durumuna geldi.
Ermenistan’ın 30 yıldır işgali altında olan Karabağ, Azerbaycanlı kardeşlerimize hem sahada hem de masada verdiğimiz destekle özgürlüğüne kavuştu. Kuzey Kıbrıs’ta Kapalı Maraş 46 yıl sonra yeniden sivillere açıldı. Yerli ve milli silahlar, SİHA’lar, füzeler, tanklar ile dışa bağımlılığı giderek azalan ve artık kendi kararını kendi alabilen Türkiye, 100 yıl sonra tekrar Libya topraklarına ayak bastı.
Sadece bizler için değil, Filistin’den Arakan’a tüm İslam Coğrafyası için adeta bir müjde, yeni bir dönemin başlangıcı anlamına gelen Ayasofya Camii’nin tam 86 yıl sonra ibadete açılması aslında kara bulutların üzerinde dolaştığı 2020’nin belki de en mutlu, en güzel haberiydi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve milletimizin sarsılmaz feraseti ile bu sevinci yaşadığımız için Allah’a ne kadar şükretsek azdır.”

TÜRKİYE ÜRETMEYE DEVAM ETTİ
“Türkiye, mazeret üretmeden ve milletini de ihmal etmeden büyümeye, gelişmeye her alanda devam etti. Çünkü buna mecburdu. Kaybedilmiş onlarca yılın ardından böyle bir liderin ardında yerinde duramazdı. İşte bu düşünceden hareketle ilk yerli elektrikli arabamız olan TOGG bu yıl görücüye çıktı. Bu yoldaki kararlılığımızı geçtiğimiz günlerde ilk yerli Lityum Üretim Tesisi açılışı ile bir kez daha gösterdik. Karadeniz’de doğalgaz rezervleri bulunması, Akdeniz’de bu konudaki hak arayışı gibi enerji alanındaki atılımların yanında Türkiye tarımda da inanılmaz işler başarmaya bu dönemde devam etti. Elbette sadece ulusal değil, yerel yönetimlerimiz açısından da Kocaeli 2020 yılında salgın krizine rağmen üretmeyi, kendini yenilemeyi sürdürdü.”

KOCAELİ’DE ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI
“Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin Gebze’de metro inşaatı devam ederken, İzmit’te tamvay yolunun batı yönünde devamını sağlayacak proje ihale aşamasına geldi. Bunun yanında Tıbbi ve Aromatik Bitki Üretimi ve komeksepeti.com gibi projeler sayesinde hem çiftçimiz hem de kadınlarımıza üretim kapıları açıldı. Kentsel dönüşümle ilgili çok önemli adımlar atıldı. İzmit Cedit Mahallesi’nde bine yakın konutun yerinde dönüşümü ve diğer ilçelerimizde 4 bin 89 konut daha programa alınması dikkat çekiciydi. Bütün bunların yanında salgından etkilenen vatandaş ve esnafımıza 286 milyon TL destek bu yıl doğrudan Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından sağlandı. Sonuç olarak hükümetiyle, yerel yönetimiyle vatandaşının daima yanında olan, bir saniyesini bile boşa harcamayan bir anlayışla 2020’yi geride bırakırken, 2021’e umut dolu, daha çok çalışma kararlılığında giriyoruz. Ben bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın yeni yılını şimdiden tebrik ediyor, 2021’in ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.