Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
31-10-2014 00:00:00

Çayırova ve Gölcük İlçe Başkan Adayları Belirlendi

AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, 6 Kasım kongresi yapılacak Gölcük ve 8 Kasım’da kongresi yapılacak olan Çayırova ilçelerinin başkan adaylarını açıkladı. İl binasında açıklama yapan Civelek, genel merkezin Gölcük için 3, Çayırova için 4 aday arasında seçimini yaptığını belirtti. Gölcük başkan adaylarının İdris Alp, Çayırova ilçe başkan adaylarının Zafer Kılıç olduğunu belirten Civelek, diğer ilçelerin adaylarının da önemezdeki günlerde açıklanacağını belirtti. İl binasında yapılan toplantıya Gölcük ve Çayırova’dan partililer ve il başkan yardımcıları katıldı.

GENEL MERKEZ SABAH AÇIKLADI
Geçtiğimiz Salı günü il başkanı Mahmut Civelek, Gölcük başkan adayıiçin İdris Alp, Samet Taşdelen, Serkan Ateş, Çayırova başkan adayı için Zafer Kılıç, Arif Akın, Ali Osman Gür ve Yaşar Doğan’ın genel merkeze götürdü. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun katılımı ile yapılan toplantıda tüm adaylarla bire bir görüşme yapıldı. Görüşmelerin ardından genel merkez bu sabah kararını açıkladı. Genel merkezin açıklamasının ardından il başkanı Mahmut Civelek de isimleri kamuoyuna deklere etti. Toplantıya Çayırova ilçe başkanı Nazmi Özmen katılırken, Gölcük ilçe Başkanı Sedat Yücel katılmaması dikkat çekti.

GURUR DUYDUM
Partilerinin yaptığı çalışmanın başka partide olması halinde sandalyelerin havada uçuştuğunu belirten Civelek, aday gösterilmeyen ilçe başkanlarının şimdi aday gösterilen adayların yanında olmasının partilerinin büyüklüğünü gösterdiğini kaydetti. Genel merkezdeki toplantıyı anlatan Civelek, “Genel merkezdeki toplantıda bende komisyonda yer aldı. Tüm arkadaşlarımız aday gösterilmezseniz yerinize kim aday gösterilsin sorusuna yine aday arkadaşların isimlerini verdiler. Bundan gurur duyuyorum” dedi.

MUHTARLAR LİSTEDE OLMAYACAK
Çok güzel listelerle yeni yönetimleri oluşturacaklarını belirten Civelek, “nümüzdeki dönem yapılacak olan kongrelerde herkesten fedakarlık yapmalarını istiyorum. Yeni kardeşlerimizi bekliyorum. Mevcut ilçelerimizde kaç kişiyle ilçe başkanımızın devam edeceği, genç ve kadın kotası, eğitim durumu, eski ve yenilerin oranı çok önemlidir. Kamu çalışanlarını listelerimizde görmeyeceğiz. Muhtarlar listede olmayacak. Genel merkez bu kriterleri verdi. Kriterlere uyduğumuzda 12 ilçede ve ilimizde 2015 yılında büyük başarılara imza atacaktır. Yönetimler için havuz oluşturulacak ve bu havuzdaki formların içinde yönetimleri belirleyeceğiz” dedi.

PARTİMİZE LAYIK OLACAĞIZ
Civelek’in ardından konuşan Çayırova ilçe başkanı Nazmi Özmen, “Bizim için başkanlık hak değil, görevdir. Bu görevin değişmesi gerekiyordu. Her iki kardeşimin yolu açık olsun. Bize düşen her zaman onların yanında olmaktır. Her zaman partimizin emrinde olacağız” dedi. 12 yıldır AK Parti’de görev yaptığını belirten Zafer kılıç, “Büyüklerimizi mahcup etmeyeceğimize inanıyorum. Nazmi başkan çıtayı çok yükseltti ve bizde daha da yükseltmek için çalışacağız. Onlara layık olacağız” dedi. Gölcük ilçe başkanlığına aday gösterilen İdris Alp, siyasetin okulunun AK parti olduğunu belirterek, herkesi partilerine davet etti. Kendisi ile birlikte Ankara’ya giden adaylara ve ilçe başkanı Sedat Yücel’e teşekkür eden Alp, verilen göreve layık olacağını söyledi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.