• ×

  Cemil Yaman

  16 Temmuz 1970'te Ağrı'da doğdu. 1975 yılında Kocaeli'ne yerleşti. Baba adı Bahri, anne adı Karkaş'tır.

  Yönetici; İşletme Fakültesi mezunudur. Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansına ve AÖF Kamu Yönetimi 4. sınıfta eğitimine devam etmektedir. 2009-2014 yılları arasında Dilovası Belediye Başkanlığı yaptı.

  Gebze Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörlüğü ve Dilovası Belediyesinde yöneticilik görevlerinde bulundu. Başta MGV olmak üzere birçok STK'da başkanlık yaptı. Fazilet Partisi ve AK PARTİ Dilovası Kurucu Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  İyi düzeyde Kürtçe bilen Yaman, evli ve 4 çocuk babasıdır.​

 • ×

  Emine Zeybek

  Emine ZEYBEK 05.05.1967 yılında Of’ta doğdu. Baba adı Mustafa anne adı Elmas’tır.  Avukat arabulucu. Ankara Üniversitesi hukuk fakültesini bitirdi.

  28 Yıl serbest avukatlık yaptı. 2004-2009 Bekirpaşa Belediyesi, 2009 2014 İzmit Belediyesi, 2014-2018 İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği dönemlerinde Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, İzmit Belediyesi encümen Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2015-2016 Yıllarında Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı oldu.

  Kocaeli MÜSİAD kadın çalışma kurulu başkanlığını milletvekili olması sebebiyle devretti.

  Türkiye Barolar Birliği delegesi orta derecede İngilizce bilen Zeybek iki çocuk annesidir.

 • ×

  Fikri Işık

  Fikri Işık, 13 Eylül 1965'te Gümüşhane'nin Babacan köyünde doğdu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.

  İzmit ve İstanbul'da özel okullarda İngilizce ve matematik öğretmenliği yapan Işık, gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı. 20 Ekim 2001'de AK Parti Kocaeli Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi oldu. 22 Haziran 2003'ten itibaren 4 yıl AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevini sürdüren Işık, 23, 24, 25 ve 26. dönemlerde AK Parti'den Kocaeli Milletvekili seçildi. 62, 63 ve 64. Hükümetlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev almıştır.

  2007-2013 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Bölge Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak Türkiye'nin değişik bölgelerinde 47 ilin sorumluluğunu yürüten Işık, 31 Ocak 2013'te TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi.

  ODTÜ Mezunlar Birliği Vakfı, Hereke Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği, Kızılay, Yeşilay, Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Yardımlaşma Derneği ile Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfının üyesi olan Işık, iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça biliyor.

  Işık, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlyas Şeker

  1960 yılında Erzurum Şenkaya’da doğdu. Ankara Tapu ve Kadastro Lisesi’nden 1978 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tapu ve Kadastro Meslek Yüksek Okulu (1979-1981) yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliğine (1980-1984) yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini (1984-1986) yılında tamamladı.

  1978 – 1981 arası Kadastro Fen Memuru, Tapu Sicil Müdür Yardımcılığı yaptı. 1984-85 Yıldız Teknik Üniversitesi Döner Sermayesinde mühendis olarak çalıştı. 1985 – 2010 Denge Harita’nın kurucu ortağı, Mühendislik ve Müteahhitlik konularında serbest çalıştı. 2010 – 2011 İzmit, Karamürsel, Gölcük, Başiskele ve Kartepe ilçelerinde Lisanslı Harita Kadastro bürosu olarak faaliyette bulundu.

  1990-1998 Refah Partisi İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği, 1998-1999 Fazilet Partisi Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, 1994-1998 Refah Partisi Saraybahçe Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon üyeliği, 1998-2004 Fazilet Partisi / Ak Parti Saraybahçe Belediyesi Meclis üyeliği, İzmit Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve başta İmar, Emlak İstimlak ve İsimlendirme Komisyonu olmak üzere birçok komisyonda üyelik yaptı.

  2002 - 3 Kasım Genel seçimlerde AK Parti Kocaeli İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, 2003-2004 AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı, 2004-2011 AK Parti’den Saraybahçe ve İzmit Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, AK Parti İzmit ve Kocaeli Büyükşehir Belediye meclis üyeliği, 2004 -2011 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğini ve Büyükşehir Belediye İmar Komisyon Başkanlığı  görevini 7 yıl yaptı. Büyükşehir belediyesi kuruluşu  İZAYDAŞ ve İSAŞ Şirketlerinde Yönetim Kurulu başkanlığını yaptı.

  12 Eylül Referandumu AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı SKM Başkanı, Kocaeli Milletvekili, İmar ve Bayındırlık komisyon,  Çevre Komisyonu üyesi ve İçişleri Komisyon  Sözcüsü görevlerinde bulundu.

  Bursa il koordinatörlüğü yapan Şeker Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

  Üye olduğu Sivil Toplum Kuruluşları: Kızılay, Yeşilay, MÜSİAD, MAZLUMDER, İlim Yayma Cemiyeti, Ay ışığı yardımlaşma Derneği, Teknik Elemanlar Derneği,  Mimar Mühendisler Grubu (MMG),  Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Kocaeli Ticaret Odası, Harita Kadastro Mühendisler Odası, Piri Reis Harita ve CBS Çalışanları Yardımlaşma Derneği, Türk Parlamenterler Birliği.

 • ×

  Mehmet Akif Yılmaz

  1975 yılında Başkent Ankara’da doğdu. İlkokulu’nu Kocaeli’de M. Ali Paşa Mahallesi 27 Mayıs İlkokulunda okudu. Ortaokul ve Lise eğitimini ise Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2000 yılında Lisans diplomasını aldıktan sonra Yüksek Lisans eğitimini de aynı üniversite bünyesinde tamamladı.

  Akademik eğitimine Marmara Üniversitesinde İslam Tarihi Bölümünde Doktora Eğitimi ile devam etmektedir.

  Lise yıllarından itibaren aktif olarak sosyal ve kültürel çalışmaların içinde yer aldı. İzmit M. Ali Paşa Milli Gençlik Vakfı Başkanlığı, Kocaeli MGV İl Yönetim Kurulu üyeliği, Sakarya MGV Üniversite Birim Sorumluluğu, Sakarya İlahiyat Fakültesi Öğrenci Derneği Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  Bir dönem Kocaeli Anadolu FM ve Sakarya Hilal FM radyolarında Tarih ve Kültür programlarının yapım ve sunuculuğunu üstlendi.

  Lise yıllarında İzmit Bağdat Spor Kulübü’nde lisanslı futbol oynadı.

  Üniversite yıllarından sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğünde çalıştı. Kocaeli’de bir hayat üniversitesi haline gelen KOMEK kurslarının kuruluşunda aktif rol aldı. Ardından sırasıyla Sakarya Şehit İbrahim Abanoz Lisesi, Bekirpaşa Vakıf İlköğretim Okulu ve Başiskele Misak-ı Milli İlköğretim Okullarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı.

  Öğretmenlik mesleğinin yanında Vakıf ve Dernek çalışmaları ile ilgilenmeye devam etti. 2006 yılında, Merkezi Kocaeli’de bulunan Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. “Topluma Değer Katacak Nesiller Yetiştirme” projesiyle Kocaeli’nin birçok ilçesinde Anaokulundan Üniversite çağına kadar neslimize hizmet veren örnek eğitim kurumlarının tesis edilmesine öncülük etti.

  Gençlik, spor ve turizm sahasında örnek projelere, hizmet vermiş olduğu vakıf bünyesinde yerel ve uluslararası sosyal yardım organizasyonlarının gerçekleşmesine öncülük etti.

  Merkezi Ankara’da bulunan Cihannüma Derneği’nin Danışma Kurulu üyeliği de devam etmektedir.

  Yabancı dil olarak Almancayı iyi, Arapçayı orta düzeyde bilmektedir.

  Özel ilgi alanları arasında tarih, edebiyat, şiir ve sporun ayrı bir yer tuttuğu Mehmet Akif Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Radiye Sezer Katırcıoğlu

  Doğum yeri Yılı       :  Malatya – 1965

  Öğrenim Durumu     :  Yüksek Lisans – T.C. Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü

  Medeni Durumu       :  Evli - İki çocuk annesi 

  Son Görevi              :  Türkiye Diyanet Vakfı - KAGEM Sosyal ve Kültürel Projeler Birim Yöneticisi 

  Halen Görevi            :  25 ve 26 Dönem Milletvekili – KEFEK  Komisyon Başkanı - MKYK  Üyesi

  EĞİTİM        

  Yüksek Lisans           :  Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü

  Yüksek Lisans Tezi    :  Adalet ve Kalkınma Partisi Yönetiminde Kadın

  Üniversite Lisans        :  T.C. Eskişehir Anadolu Üniversitesi – İşletme Fakültesi 

  Lise                            :   İzmit Kız Meslek Lisesi

  ÇALIŞMA HAYATI:

  1985-1986          :  İzmit Kız Meslek Lisesi Teknisyen – Memur 

  1997-2002          :  Özel Şirket Yöneticiliği

  2005-2009          :  Geleneksel Sanatlar  ve  Ebru Sanatı Eğitmenliği - Özel

  2009-2012           : Çankaya Halk Eğitim Merkezi -  Ebru Sanatı – Geleneksel Sanatlar    Eğitimcisi

  2012-2014          :  Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile Gençlik Merkezi - KAGEM Sosyal ve Kültürel Projeler Birim Yöneticisi - Proje Editörü

  AK  PARTİ  TEŞKİLAT  GÖREVLERİ  :     

  2003-2005        :  AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları MKYK Üyesi ve AK Parti İl Teşkilat Başkan Yardımcısı

  2005-2009        :  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi ve Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı – Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı

  2009-2014          :  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi, STK ve Aileden Sorumlu Komisyon Başkanlığı

  2014-2015                   :  AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi ve Halkla İlişkiler Başkanlığı

  2013                            :  UETD  Kadın Kolları Yapılanma Çalışması - BELÇİKA

  2014                            :  AVRUPA – Fransa -  T.C. Cumhurbaşkanlığı  Seçim  Çalışmaları

  PROJE VE ÇALIŞMALAR  :

  “Yükselen Değerler ve Kadın” – Makale - Atılım Üniversitesi Dergisi. 

  “Koruyucu Aile Hizmetinin Yaygınlaştırılması ve Toplumsal Farkındalık Kazandırılması   Çalıştayı” ( AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları - Komisyon Başkanı )

  Yerelde Başarılı Kadınların Başarı Hikâyelerinin Belgeselleştirilmesi” Projesi

  “Ben Başardım Sıra Sende” Sloganı ile Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ nın katılımı ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Siirt Programı - ( AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları - Komisyon Başkanı )

  T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimi - AEP Formatör Eğitimi ( AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Komisyon Başkanı ve Proje Editörü )

  Aile Eğitim Programı - AEP ve Evlilik Öncesi Eğitim Programları - Kadın Kolları Yöneticileri AEP Eğitici Eğitimi - AEP Yaygınlaştırılması çalışması. ( AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Komisyon Başkanı ve Proje Editörü )

  “Kamp Dışında Yaşayan Suriyeli Ailelerin, Örgün Eğitim Projesi” ve “Suriyeli Yetim Kız Çocuklarına Yönelik Yaygın Eğitim Projesi” ( Bu projeler model alınıp MEB tarafından TÜRKİYE genelinde yaygınlaştırılmıştır. Halen 370 Bin Suriyeli çocuk eğitim almaktadır. )

  Türkiye Diyanet Vakfı - Kadın Aile Gençlik Merkezi - KAGEM - Yönetici - Proje Editörü 

  AK Parti Teşkilat Üyesi Kadınların, AB Projelerine ulaşmaları yönünde “AB Projeleri Nasıl Hazırlanır” Eğitimi – ( AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Komisyon Başkanı ve Proje Editörü )

  “Koruyucu Aile Olmanın Dini Boyutu” Konulu Paneller, Çorum - Mersin – İstanbul - Ankara  ( KAGEM Yönetici - Proje Editörü )

  “AEP Eğitim Projesi” Aile Eğitim Programı - Din Görevlileri ve Ailelerine Yönelik Eğitim ( KAGEM Yönetici - Proje Editörü )

  AEP - Dini Boyutu Kitap Çalışması, ( KAGEM  Yönetici - Proje Editörü )

  “81 ilde KAGEM Ormanları” ( KAGEM  Yönetici - Proje Editörü )

  “İşitme Engellilere Yönelik Din Eğitimi” ve Bu eğitimler için kısa film çekilerek veri tabanı oluşturulması, ( KAGEM Yönetici - Proje Editörü )

  “Sevgi Köprüsü”, - “Maneviyat Köprüsü”, - “Babamdan Bana Söyleşileri” ( KAGEM Yönetici - Proje Editörü )

  KAGEM, Gönüllü Teşkilatının Yapılandırılması, Genişletilmesi ve Koordine Edilmesi ( KAGEM Yönetici - Proje Editörü )

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığından Sertifikalı Ebru Sanatçısı olarak, STK’larda - Halk Eğitim Merkezlerinde ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara Atatürk Kız Yuvasında “Devlet Koruması Altındaki Çocukların Ebru Sanatı İle Rehabilitasyonu” konulu, Atatürk  Kız Yurdu BSRM çocuklarına yönelik  “Sanatla Tedavi” projesi ( Yönetici - Eğitici )

  “2010 İstanbul Kültür Başşehri Etkinlikleri Çerçevesinde, İslam Eserleri Müzesinde ( İbrahim Paşa Sarayı ) Profesyonel Ebru Sergisi, 

  Yurtiçi ve Yurtdışında, Ebru, Hat ve Kat’ı Sanatlarında birçok sergi çalışmaları. 

  T.C. Kültür Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Ebru Sanatı Eserleri Yarışmasında sergilenmeye değer  iki eser.     

 • ×

  Sami Çakır

  1958 yılında Trabzon Of’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Askerliğini 1983 yılında yedek subay olarak yaptı. Tarih öğretmenliği, Genelkurmay’da tarih uzmanı olarak görev yaptı.

  Bank Mellat, Faisal Finans kurumu, Albaraka Türk’te memur ve 20 yıl yöneticilik yaptı. MSP Fatih gençlik kolları, Refah Partisi Fatih İlçe yöneticiliği yaptı. Müsiad, Ensar Vakfı, İlim Yayma cemiyetinde görev aldı.

  Evli ve 3 çocuk babasıyım.