• ×

  Büyükşehir Belediye Başkanı

  İBRAHİM KARAOSMANOĞLU

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ADNAN KÖŞKER

  Gebze

  ASLEN NEVŞEHİRLİ OLUP 1962'DE ANKARADA DOĞDU. İLK VE ORTA ÖĞRENİMİNİ ANKARA'DA, LİSE TAHSİLİNİ YALOVA DA TAMAMLADI. 1981 YILINDA İTÜ SAKARYA MÜH. FAK. END. MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ KAZANDI VE 1985 YILINDA MEZUN OLDU. 1979 YILINDA İSTANBUL'UN KARAKÖY SEMTİNDE BAŞLADIĞI TİCARİ HAYATINA DİLOVASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE FAALİYET GÖSTEREN KENDİSİNE AİT KÖŞKERLER ÇELİK HALAT LTD. STİ. İLE ÇELİK HALAT ÜRETİMİ YAPARAK DEVAM ETMEKTEDİR. GEBZE SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİNDE (GESİAD) 10 YILDIR YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ YAPMAKTADIR. AK PARTİ GEBZE İLÇE BAŞKANLIĞINDA KURUCU ÜYE OLARAK GÖREV ALMIŞ DAHA SONRA AK PARTİ KOCAELİ İL TEŞKİLATINDA GÖREV ALMIŞTIR. BU GÖREVİNDEN 2004 YILINDA GEBZE BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU SEBİYLE AYRILMIŞTIR. YİNE 2004 YEREL SEÇİMLERİNDE GEBZE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLMİŞ OLUP SU ANDA O GÖREVİ İLE BİRLİKTE KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR VE HUKUK VE PLAN BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELİĞİNİ DERUHTE ETMEKTEDİR. İYİ DERECEDE İNGİLİZCE BİLMEKTE OLUP EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIDIR

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ALİ HAYDAR BULUT

  Derince

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ALİ TOLTAR

  Dilovası

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HÜSEYİN AYAZ

  Başiskele

  1970 Kocaeli doğumlu,olan Hüseyin Ayaz, ilk ve orta öğrenimini Yeniköy Pürsan Cumhuriyet ilkokulunda, Liseyi Gölcük E.M.L. Gemi Elektronik bölümünde tamamladı. Amerikan Newport International University İşletme Lisans Programını başarıyla tamamlayan Hüseyin Ayaz eğitimime Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıftan devam etmektedir. 1986 yılında genç yaşta siyasete atılarak çeşitli partilerde belde yöneticiliği, belde başkanlığı ve ilçe başkan yardımcılığı, daha sonra 1999-2004 yılları arasında da Yeniköy Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundu. 2004 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Yeniköy Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Yeniköy halkının teveccühü ile seçimi kazanarak beş yıl beldesi adına önemli hizmetlerde bulundu. 22 Mart 2008 Tarihinde Kullar, Yuvacık, Karşıyaka, Yeniköy ve Bahçecik Beldelerinin birleşmesi kararı ile oluşan Başiskele ilçesinde; 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başiskele İlçe Belediye Başkan adayı gösterilerek Kocaeli'de rekor bir oranla Başiskele Belediye Başkanı oldu. 5 yıllık hizmet dolu geçen belediye başkanlık döneminin ardından 2014 yılında yeniden Ak Parti Başiskele İlçe Belediye başkanı adayı gösterildi ve halkın teveccühünü bir kez daha kazanarak ve oyunu katlayarak, Başiskele ilçesinin Belediye Başkanı oldu. Kaliteli ve dinamik ekibiyle, genç ve yeni bir ilçe olan Başiskele'nin; markalaşması yolunda öz kaynaklarımızı özel teşebbüs ile birleştirerek, halkın istekleri doğrultusunda yaptığı öncü ve örnek projeler, kısa sürede Başiskele'yi Kocaeli 'nin cazibe merkezi haline getirdi. Hüseyin Ayaz evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HÜSEYİN ÜZÜLMEZ

  Kartepe

  23.12.1965 Arslanbey doğumlu. İlkokulu Arslanbey'de Ortaokulu Suadiye'de Lise tahsilini İzmit'te tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1986 yılında bitirdi. 1987-1988 yılında Muhasip Asteğmen olarak İzmir Bergama'da askerlik görevini yerine getirdi. 1989-1992 yılları arasında NASAŞ Alüminyum A.Ş.'de personel ve İç hizmetler Şefi olarak görev yaptı. 1992-1998 yılları arasında kendisine ait otomotiv şirketinde Oto Yedek parça ticaretinin ardından 1998 yılında kurucu ortak ve Genel müdür olarak ERNAZ A.Ş.'yi kurdu.10 yıllık bu süreçte Sakarya'da ERNAZ SERVİS A.Ş. ve Gebze'deki NAZER A.Ş. Şirketleri de kurularak faaliyet alanları genişleyen bu şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yaptı. 2004 yılında önce Renault Mais Marmara Bölge Başkanlığı ve Türkiye Renault Mais Yetkili Satıcılar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Bu görev sırasında Dünya Renault Yetkili Satıcılar teşkilatı Türkiye temsilciliğini yerine getirdi. Halen Türkiye Renault Yetkili Satıcılar Derneği Yüksek İştişare Kurulu Üyesi olarak üyelik görevini yürütmektedir. 2004-2006 yılları arasında KOCAELİSPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve MALİ ASBAŞKAN olarak görev yapmıştır. Bu gibi birçok dernek v.b. sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. 2009 Mart - 2014 Mart döneminde İzmit Belediyesi'nde 5 yıl süre ile başkan yardımcılığı görevi yapmıştır. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Kartepe Belediye Başkanı seçilmiştir.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL BARAN

  Körfez

  1966 YILINDA SAKARYADA DOĞDUM.İLK , ORTA VE LİSE EĞİTİMİMİ KÖRFEZDE TAMAMLADIM.DENİZLİ ÜNİVERSİTESİ RİZE MESLEK YÜKSEK OKULU MAKİNE BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM.DAHA SONRA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAK.MEZUN OLDUM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İSMAİL YILDIRIM

  Karamürsel

  İsmail Yıldırım, 1973 yılında Karamürsel’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karamürsel'de tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Akademik eğitimini takip eden dönemde, vatani görevini kısa dönem olarak İstanbul Selimiye de yaptı. Yıldırım, 1997 yılında Oxford House College’de (İngiltere) yabancı dil eğitimi aldı. Profesyonel iş yaşamına 1998 yılında Çukurova Holding'de başladı. 2000 yılında da Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren gıda devi KRAFTSA'da üstlendiği yöneticilik göreviyle sürdürdü. Yıldırım, 28 Mart 2004 Mahalli idareler yerel seçimleri öncesinde belediye başkanlığına adaylığı nedeniyle bu görevinden kendi isteğiyle ayrıldı. Siyasi hayatına 1994 yılında DYP Gençlik Kollarında başladı. 28 Mart 2004 ve ardından 29 Mart 2009 Mahalli idareler yerel seçimlerini DP adayı olarak kazandı. İsmail Yıldırım, 18 Ağustos 2010 Tarihinde Ak Parti'nin Kocaeli İl merkezinde düzenlediği miting töreninde dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın rozet takmasıyla Ak Parti'ye katıldı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti'nin başkan adayı olan Yıldırım, yeniden Belediye Başkanı olarak seçildi. Halen Ak Parti'de siyasi yaşamına ve belediye başkanlığı görevine devam eden İsmail Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MEHMET ELLİBEŞ

  Gölcük

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  NEVZAT DOĞAN

  İzmit

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ŞEVKİ DEMİRCİ

  Çayırova

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ŞÜKRÜ KARABACAK

  Darıca

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ÜNAL KÖKEN

  Kandıra